Чому система SAP Business One така зручна: фішки для користувачів

ХАРЕЧКО АНАТОЛІЙ
Керівник проектів. Архітектор ERP проектів.
a.kharechko@ageless.com.ua

SAP Business One – це система управління бізнесом, створена для оптимізації роботи малих та середніх підприємств. Усі бізнес-процеси – від виробництва до продажів – об’єднані в єдиний цифровий простір, що уможливлює оптимізацію процесів, прозоре управління фінансами та оперативний доступ до даних, потрібних для прийняття управлінських рішень.

 

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ВЕБІНАР 02.11.2021

Управління виробництвом для СМБ в галузевому рішенні від SAP – Beas Manufacturing

 

Для України SAP Business One – це рішення, яке уособлює кращий світовий досвід. Можливості системи дуже широкі в своїй стандартній поставці. Та крім безлічі реалізованих підходів до процесу управління, SAP Business One рясніє величезною кількістю невеликих функцій, які роблять щоденну роботу простих співробітників компанії зручною, ефективною та приємною.

До вашої уваги пропонуємо фішки системи SAP Business One. З ними будь-які нестандартні виклики ринку або ж форс-мажорні обставини не зможуть похитнути вашого чіткого плану.

 

ТИПИ РЯДКІВ МАРКЕТИНГОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Blog_Fishky B1_3.1

Часто буває, що в процесі формування рядків документів (наприклад, комерційної пропозиції для клієнта або замовлення на продаж для постачальника) необхідно виділити інформацію, яка безпосередньо стосується даного документу, але не повинна впливати на його суму і специфікацію.

Скажімо, для клієнта вам потрібно вказати в рядках замовлення на продаж, що дана позиція відноситься до лімітованої партії постачання і потребує особливого способу транспортування.

З іншого боку, клієнт попросив вас згрупувати товар за типами і представити в пропозиції вартість товарів кожного типу, щоб структура ціни була для нього більш прозорою. Більш того, він хотів би мати можливість вибору альтернативного товару, коли приймає рішення щодо даного замовлення.

Blog_Fishky B1_3

Усі ці умови ви можете виконати одним кліком у рядках одного документу, використовуючи різні типи рядків:

  • Текстовий рядок – для впровадження будь-яких текстових коментарів щодо одного або кількох рядків. Зверніть увагу, що ця можливість особливо корисна, наприклад, коли постачальникові потрібно видати спеціальні інструкції щодо виробництва, обробки або відвантаження товарів.
  • Рядок проміжного підсумку дозволяє групувати вартість рядків товарних позицій документу, об’єднаних за будь-якими ознаками, яких потребує ваш бізнес-партнер.
  • Альтернативний товар не враховується при розрахунку суми документу, але автоматично підставляється до специфікації, щоб надати бізнес-партнеру інформацію про можливість альтернативного вибору.

Використання різних типів рядків у маркетингових документах дозволить значно розширити і структурувати інформацію про рядки пропозиції або замовлення. Завдяки цьому вашим бізнес-партнерам буде зручніше працювати з документами.

Blog_Fishky B1_3.3

 

 

ВІРТУАЛЬНІ ОСНОВНІ ЗАСОБИ

Blog_Fishky B1_2.1

Часто буває, що підприємству потрібно придбати й поставити на облік велику кількість ідентичних основних засобів.  Наприклад, купівля планшетів або мобільних пристроїв, меблів тощо. Більш того, потрібен облік закуплених основних засобів за серійними номерами.

Кожен бухгалтер знає, що виконання даних операцій – це величезна, кропітка процедура, яка потребує значних витрат часу.

Використання функції “Віртуальні Основні засоби” позбавить необхідності вручну вводити велику кількість однотипної інформації, що допоможе підвищити ефективність управління основними фондами вашої компанії.

Blog_Fishky B1_2.2

ВИКОРИСТОВУЮЧИ ДАНУ ФУНКЦІЮ, ВИ ЗМОЖЕТЕ:

  • Значно скоротити витрати часу і кількість помилок при управлінні процесом придбання ідентичних Основних засобів у великих кількостях для внутрішнього використання
  • Повністю автоматизувати процедуру створення карток обліку і капіталізації таких Основних засобів
  • За необхідності автоматично генерувати серійні номери для управління віртуальними Основними засобами

Blog_Fishky B1_screen

 

 

МАПА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ: ВЕСЬ БІЗНЕС ЯК НА ДОЛОНІ

 

Blog_Fishky B1_1.2

Необхідність контролювати ситуацію в бізнесі існує завжди. Особливо важливо розуміти: з чого все почалося і який ланцюжок подій привів до даної ситуації. Як правило, для цього доводиться переглядати велику кількість реєстрів і документів, шукати зв’язок між ними і з’ясовувати, які документи були створені згодом на основі тих, що привернули увагу. Це займає величезну кількість часу і вимагає неабиякого терпіння та пильності.

Функціональність Мапа взаємозв’язків дозволяє в один клік побачити весь ланцюжок процесу в графічному вигляді.

Blog_Fishky B1_

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Переглядаючи замовлення для клієнта, вам необхідно з’ясувати, скільки вже відвантажено товару, скільки оплат надійшло, на підставі якого договору здійснюється дане замовлення і які податки були нараховані на його підставі.

Або ж, наприклад, вам потрібно переглянути, за яким замовленням було скасування продажу, аби відшкодувати замовнику вартість товару, що зламався одразу після покупки.

Немає нічого простішого!

Знаходячись на замовленні, яке вас цікавить, ви активуєте опцію Мапа взаємозв’язків через контекстне меню та отримуєте доступ до графічного зображення всього ланцюжка документів, пов’язаних з даним замовленням: починаючи від комерційної пропозиції і закінчуючи оплатою та доставкою товару клієнту або його скасуванням.

Всі опції цієї графіки інтерактивні, а колірна індикація показує баланс заборгованості та рух товару на поточний момент. Клікнувши на графічний символ документа, ви одразу бачите детальну інформацію по документу, аж до пов’язаних з ним проводок.

Blog_Fishky B1_Map

Для отримання консультації щодо впровадження SAP Business One для вашої компанії звертайтеся до керівника напряму Анни Тітаренко – a.titarenko@ageless.com.ua