SAP Business One Tips: Методи розподілу виробничих ресурсів

ХАРЕЧКО АНАТОЛІЙ
Керівник проектів. Архітектор ERP проектів.
a.kharechko@ageless.com.ua

Blog_B1 tips_resources_4

У своїй повсякденній діяльності виробничі компанії вирішують безліч питань. Деякі з них, незважаючи на свою видиму простоту, є ключовими для всього виробничого процесу та налагодження відносин із замовником.

Два споконвічні питання: коли завершимо замовлення, якщо почнемо його сьогодні, і коли потрібно розпочати виробництво, щоб виконати замовлення до потрібної дати? Питання не такі вже й тривіальні, враховуючи завантаження ресурсів для виконання інших замовлень, вплив зовнішніх обставин та постійні оперативні коригування графіка виробництва.

Blog_B1 tips_resources_1.1

Для автоматизації процесу отримання відповідей на ці питання, а саме – можливості моделювання та планування завантаження виробничих потужностей – SAP Business One пропонує вам два методи розподілу ресурсів. Вони дозволяють отримати відповіді на питання, озвучені вище.

Від початкової дати вперед – завантаження ресурсів розподіляється в залежності від доступного завантаження на замовлення кожного конкретного дня. Перевіряється кожен день, починаючи з початкової дати: чи може доступне завантаження, з урахуванням інших виробничих замовлень, покрити необхідну кількість для виконання замовлення. Якщо кількості на вибрану дату недостатньо, система перевіряє доступну кількість для наступного дня і це повторюється доти, доки не буде завершено розподіл усієї необхідної кількості. Таким чином, ми отримуємо відповідь на перше питання: якщо почнемо сьогодні або в іншу дату, то виконаємо замовлення на таку дату.

Те ж саме відбувається при використанні методу – Від кінцевої дати назад, тільки аналіз доступності йде у напрямку від кінцевої дати до початкової. І якщо розрахунок покаже нам надмірну кількість необхідних годин на кінцеву дату, то ми отримаємо інформацію, що не встигаємо до потрібної дати і, відповідно, потрібно або посунути дату й домовлятися з клієнтом, або ж додавати ресурси на це замовлення.

Найголовніше, що вся ця інформація є у вас ще на етапі погодження та планування замовлень із вашим клієнтом. Отже, ви використовуєте оперативну та достовірну інформацію у спілкуванні з ним.

Малюнок 1. Виробниче замовлення

Blog_B1 tips_resources_2.1

Малюнок 2. Таблиця розподілу ресурсів

Blog_B1 tips_resources_3.1

Про інші переваги системи SAP Business One, які значно спрощують роботу користувачів та збільшують ефективність роботи компанії, читайте на сторінці Чому система SAP Business One така зручна: фішки для користувачів