SAP Business One Tips: Звіт про заборгованість

ХАРЕЧКО АНАТОЛІЙ
Керівник проектів. Архітектор ERP проектів.
a.kharechko@ageless.com.ua

Blog_B1 tips_debt reports_1

Процеси, які лежать в основі наших фінансових відносин з бізнес-партнерами, досить складні і їх результат залежить від дуже багатьох параметрів: умов договорів, умов і графіків оплат, дат і умов поставок. Більше того, наші клієнти можуть постачати нам послуги – так само, як і ми їм.

В цьому випадку важливо мати можливість здійснювати централізований контроль над станом ваших грошових потоків у реальному часі і з однаковою інтерпретацією отримуваних даних, а також розуміти його потенціал.

Blog_B1 tips_debt reports_3

«Звіт про заборгованість» – чудовий інструмент, який представляє необхідну вам інформацію в структурованому деревовидному форматі, з можливістю групування заборгованості по мірі її застарівання. У цьому звіті система враховує ваші відносини клієнт-постачальник, відповідно ви можете побачити одночасно сальдо кредиторської і дебіторської заборгованості та її баланс. Його можна розгорнути і продивитися кожну операцію або згорнути до агрегованих сум операцій з кожним бізнес-партнером, а в нижній підсумковій частині звіту побачити відсоток протермінованих оплат у кожному інтервалі дат.

І найцікавіше – з цього звіту ви зможете отримати інформацію щодо різних “неформальних” властивостей (або комбінацій властивостей) ваших бізнес-партнерів. Наприклад: найбільш ризиковані щодо оплат, найбільш вимогливі щодо якості товару, найбільш лояльні до вашої компанії тощо.

Таке одночасне використання структурованих фінансових даних і якісної оцінки дозволить вам сформувати портрет вашого найприбутковішого бізнес-партнера в різних напрямках діяльності вашої компанії і відповідно збільшити їх кількість.

Blog_B1 tips_debt reports

Про інші переваги системи SAP Business One, які значно спрощують роботу користувачів та збільшують ефективність роботи компанії, читайте на сторінці Чому система SAP Business One така зручна: фішки для користувачів