Управління виробництвом: 5 способів поліпшити ваші процеси

ТІТАРЕНКО АННА
Керівник напрямків SAP Business One, SAP CX, SAP Ariba
a.titarenko@ageless.com.ua

Галузь виробництва потерпає від неефективності. Хоча менеджери та інженери все більше часу присвячують аналізу статистичних даних (яких теж стає все більше й більше), багато фірм досі не можуть скласти конкретний план дій, щоб розв’язати свої проблеми.

Пропонуємо вашій увазі 5 порад від Арні Ґордона, який понад 40 років займається технологіями виробництва. Ці поради допоможуть оптимізувати виробничі процеси та підготуватися до впровадження ефективних програмних рішень.

Blog_Manufacturing_

 

1. ПІЗНАЙТЕ СИЛУ BUSINESS INTELLIGENCE

Термін business intelligence (BI) означає збір даних про різні процеси, що відбуваються на підприємстві, та їх аналіз. Ці дані допоможуть оптимізувати як підприємство, так і весь ланцюг постачання: можна порівнювати і обирати кращих постачальників, порівнювати роботу виробничих установок або підрозділів підприємств і визначити напрямки вдосконалення бізнесу. Ось приклад: припустимо, що на одному заводі певний процес виконується швидше, ніж на другому, і нам треба дізнатися причину. Для цього система business intelligence збере дані на обох заводах, а менеджери проаналізують їх, використовуючи технології ВІ. На підставі цих об’єктивних даних можна точно визначити, чому другий завод працює повільніше.

 

2. ОБ’ЄДНУЙТЕ В МЕРЕЖІ УСІ ЛАНКИ ЛАНЦЮЖКА ПОСТАЧАНЬ

Підприємства, які мають виробничі потужності та постачальників по всьому світу, часто не в стані простежити, що саме відбувається в кожній ланці ланцюга постачання. Але є вихід: за допомогою найпростіших мережевих протоколів можна об’єднати всю необхідну інформацію. Це значно полегшить роботу операторам та інспекторам з якості.

Практика показує, що найбільш гнучкими є прості хмарні системи. Їх значною перевагою є те, що доступ можна отримати будь-коли і з будь-якого типу пристроїв – з комп’ютера чи мобільного пристрою.

 

3. КОНТРОЛЮЙТЕ ОБЄ’МИ ВІДХОДІВ

Відходи, яких можна було б уникнути, – це одна з найбільших непотрібних витрат в сучасній економіці. До того ж марнування матеріалів і генерування надмірної кількості відходів – це серйозний удар по іміджу фірми, бо суспільство все більше уваги звертає на охорону середовища.

Тому варто проаналізувати всі процеси й виявити ті, що генерують найбільше сміття. Таким чином можна знайти способи зменшення кількості відходів або їх мінімізувати.

 

4. НЕ БІЙТЕСЯ ІДЕНТИФІКУВАТИ ПРОБЛЕМИ

Ця порада може здаватися дуже абстрактною і очевидною, але насправді вона важлива. Знавці бізнес-процесів часто говорять, що проблеми підприємства послаблюють виробничий процес. Якщо псується кілька ланок одночасно, весь “ланцюг” розпадається.

Тому не бійтеся відразу визнати існування проблем і якнайшвидше перейти до їх вирішення. Слабкі місця кожної фірми можна виявити на таких рівнях:

  • проблеми бізнес-процесу як такого;
  • ефективність дій конкретних співробітників;
  • проблеми в організаційній структурі фірми.

Як тільки проблему виявлено, треба її задокументувати і вжити заходів для її вирішення. Вичікування тільки погіршить ситуацію, ігнорування проблеми коштуватиме вам усе більше і більше.

 

5. ВИКОРИСТОВУЙТЕ СИСТЕМУ КОНТРОЛЮ ВИКОНАННЯ РОБІТ

Аналіз проблем дозволяє нам зрозуміти, що щось не так. Але не менш важливо, щоб співробітник, який зіткнувся з проблемою, мав можливість якнайшвидше формалізувати її і передати ресурсу, відповідальному за її рішення.

Якщо необхідність у модернізації систем управління процесами компанії виявлено і визначено як проблему, то це лише половина задачі. Менеджери повинні проявляти ініціативу і мати можливість оперативно її вирішити.

Для цього можна використовувати систему тікетінгу, яка передбачає формування і контроль виконання робіт з особистою відповідальністю і в визначений термін.

Якщо такий підхід досі не впроваджено, то проблема буде лише розростатися, а її вирішення вимагатиме все більших зусиль.

 

Підготовлено AGELESS на основі матеріалу Forbes “Manufacturing Management: Five Ways To Improve Your Processes”.

 

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ВЕБІНАР 02.11.2021

Управління виробництвом для СМБ в галузевому рішенні від SAP – Beas Manufacturing

 

Більше про автоматизацію процесів та системи SAP для виробництва ви можете дізнатися з попередніх наших статей: