Конференція «Ефективні закупівлі і постачання 2020. Нова реальність»: на чому наголошують експерти

Компанія AGELESS бере участь в міжнародній онлайн-конференції «Ефективні закупівлі і постачання 2020. Нова реальність». AGELESS та вендор SAP Ukraine є генеральними партнерами заходу, який проходить 20-22 жовтня.

Організатор заходу – консалтингова компанія IPSM, яка спеціалізується на оптимізації витрат у закупівлях та налагодженні ланцюжків постачання. 

News_IPSM Conference 2020_

Вже кілька років поспіль ми спільно працюємо над підвищенням експертності українських фахівців, об’єднуємо наші зусилля в напрямку розвитку спільноти українських закупівельників та керівників компаній.

«Департаменти закупівель знаходяться на порозі великих змін. Їхня роль посилюється щорічно. Від тактичної роботи вони переходять до повноцінної стратегічної ролі в компанії, додаючи цінність і підприємницький підхід», – наголошує Марина Трепова, CEO IPSM.

 

НАСИЧЕНА ПРОГРАМА – ВІДВЕРТІ ДИСКУСІЇ

Впродовж трьох днів учасники мають змогу долучитися до виступів спікерів, взяти участь у дискусіях, відвідати воркшопи. Теми виступів та дискусій:

 • Як передбачити майбутнє та спланувати невизначеність мовою закупівель.
 • Закупівлі в епоху цифрової трансформації – закупівельні практики SAP.
 • Підводні камені трансформації закупівель.
 • Безпека ланцюжка постачання – ризики та можливості.
 • Як управляти стратегічними контрактами в умовах пандемії.
 • Жінки в закупівлях та Supply chain.
 • Сталий розвиток в закупівлях і ланцюжку постачання під час пандемії Covid-19.
 • Відділ закупівель і фінанси. Критерії прийняття рішень в умовах існуючих кордонів.

Серед доповідачів заходу – Андрій Полигаєв, директор з продажів SAP Intelligent Spend Management, SAP Central & Eastern Europe. Пан Андрій – незмінний експерт у напрямку закупівель, якого AGELESS залучає і до своїх заходів. Останній із них – вебінар-панельна дискусія з питань закупівель.

У перший день конференції він взяв участь у дискусії «Проблеми, з якими стикаються професіонали ланцюга постачання в tech».

Андрій Полигаєв зазначив: «Майбутнє закупівельника як професіонала, як людини і як експерта лежить в пошуку інноваційних ідей та, відповідно, в пропозиції якихось варіантів роботи, які відрізняються від попередніх. А швидкий розвиток технологій допоможе у пошуку нових ефективних рішень».

«Якщо ми хочемо, щоб технології приносили нам користь, варто підготувати ґрунт, позбавитися від хаосу та налагодити всі процеси функції закупівель. А вже потім вести в роботу повноцінну авторизовану екосистему», – зауважив ще один учасник дискусії Річард Бомонт (Велика Британія), екс-CPO в Rolls Royce і Coop Bank. 

 

АВТОМАТИЗАЦІЯ БІЗНЕСУ – ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ РОБОТИ В ЧАСИ ВИКЛИКІВ

Тема налагодження бізнес-процесів та роботи в нових умовах є провідною та проходить червоною ниткою через всю конференцію. Експерти одностайні: автоматизація процесів допомагає успішно долати виклики, пов’язані з пандемією COVID-19.

«Головний тренд сучасності в епоху “Четвертої промислової революції” – це вплив індустрії 4.0: розвиток штучного інтелекту, робототехніки, Big Data. Поточна криза продемонструвала серйозну різницю: компанії з автоматизованими бізнес-процесами виявилися більш підготовленими», – зазначила у доповіді «Закупівлі в епоху цифрової трансформації» Тамара Браун, Директор по роботі з клієнтами SAP Procurement Solutions, Intelligent Spend Management (ISM), SAP SE.

Водночас компанія має чітко розуміти, навіщо саме їй потрібна автоматизація процесів. Цю тему висвітлила Ірина Поворозник (Росія), директор програми підвищення ефективності бізнес-процесів S/4HANA, екс-СРО групи компаній «Северсталь» у доповіді «Підводні камені трансформації закупівель. Кейс із практики».

Пані Ірина бере участь в трансформаційному проекті з оптимізації операційних процесів підприємства в рамках проекту міграції з SAP ERP на SAP S/4HANA. Без сумніву, використання нового вдосконаленого рішення допоможе вирішити ряд життєво важливих питань компанії.

На думку експерта, для успішної трансформації варто визначити «великі цілі», зрозуміти «навіщо потрібні зміни?». Серед них: 

 • поліпшення фінансових показників, 
 • вартість функції, 
 • цінність для стейкхолдерів, 
 • відкриття нових джерел прибутку. 

Інформація про те, які новинки і кращі товари пропонують постачальники на ринку, повинна приходити в компанію саме через відділ закупівель.

«Для успішної трансформації потрібно відрегулювати базові процеси, щоб у майбутньому досягти вже великих цілей», – резюмувала Ірина Поворозник.

Загалом у конференції беруть участь 18 спікерів із Великобританії, США, Нідерландів, Німеччини, Литви, ОАЕ, України, Індії, Росії, Австрії. Програмою також передбачено проведення воркшопів, присвячених закупівлям та ланцюгу постачання.