Вебінар з SAP Fieldglass: тренди ринку праці та інструменти управління позаштатним персоналом

14 липня компанія AGELESS разом з партнерами та співорганізаторами Deloitte, robota.ua і SAP Ukraine провела вебінар «Ефективне залучення позаштатних працівників для зниження витрат на персонал». У заході взяли участь 90 осіб, понад половину онлайн глядачів проголосували в інтерактивних опитуваннях під час вебінару.

 

ЩО ОБГОВОРЮВАЛИ

Зміни на ринку праці потребують іншого підходу до залучення та найму працівників. Компанії дедалі частіше надають перевагу співпраці з позаштатними працівниками та фрілансерами. Зробити цей процес ефективним і прозорим допомагають сучасні технології, зокрема, нове рішення SAP Fieldglass.

Головними питаннями вебінару стали:

 • Deloitte: Deloitte Global Human Capital Trends: альтернативна зайнятість. Стратегічне планування в управлінні альтернативними формами зайнятості. Кращі практики щодо залучення персоналу на стратегічному рівні та взаємодії з працівниками альтернативних категорій.
 • SAP Ukraine: Як вимірювати ефективність позаштатних співробітників й отримувати якісні результати праці. Як скоротити трудовитрати й час на пошук персоналу. Як за допомогою SAP Fieldglass здійснюється зниження витрат на позаштатний персонал. Особливості та переваги системи SAP Fieldglass.
 • AGELESS: Демонстрація функціональності програмного рішення для підбору позаштатних співробітників – SAP Fieldglass.
 • robota.ua: Неповна зайнятість та віддалена робота, тренди карантину.

Спікери вебінару:

 • Олена Бойченко, директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні.
 • Андрій Полигаєв, експерт з рішень для закупівель, компанія SAP SE.
 • Дарина Кожушко, менеджер з адміністративної діяльності, компанія SAP Ukraine.
 • Богдан Яцюра, Senior Product Manager, robota.ua.
 • Ігор Лупан, експерт з рішень SAP CX та SAP Ariba, компанія AGELESS.

Експерти висвітлили різні аспекти віддаленої роботи – від трендів на ринку праці до наочної демонстрації можливостей SAP Fieldglass.

 

НА ЧОМУ НАГОЛОШУВАЛИ

Альтернативна зайнятість є трендом 2020 року. За даними дослідження Global Human Capital Trends, 42% респондентів в Україні вважають, що наявність додаткових джерел для залучення персоналу буде найбільш важливою для розуміння питань, пов’язаних із персоналом організацій у майбутньому.

80% учасників дослідження переконані, що радикальні зміни у змісті роботи, побудові кар’єри та посадових обов’язках у зв’язку із застосуванням штучного інтелекту та нових моделей зайнятості будуть мати сильний або дуже сильний вплив на успіх організацій у 2030 році.

Ці дані представила директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні Олена Бойченко.

«Той, хто сьогодні, у 2020 році, розуміє важливість альтернативних форм зайнятості, і глибинні тренди, які пояснюють, чому саме відбуваються такі зміни та готуються до них, і вже використовують сучасні технології, однозначно будуть в виграші порівняно з тими, хто ігнорує поки що цей тренд», – ­сказала експерт.

Олена Бойченко наголосила, що тренд альтернативної зайнятості потребує стратегії та використання сучасних технологій залучення й управління позаштатним персоналом.

 

З пані Бойченко цілком згоден експерт з рішень для закупівель компанії SAP SE Андрій Полигаєв.

«Компанія може вирішити майже половину завдань за допомогою зовнішніх співробітників. Вони формують інтелектуальний капітал, ресурси, енергетику організації, але водночас не вписуються у звичну модель. Саме тому компанія SAP розробила нове рішення – SAP Fieldglass, яке відповідає за правильну організацію роботи цих співробітників», – сказав експерт.

Рішення інтегроване до портфелю продуктів SAP і відповідає за ефективне управління витратами, які пов’язані з підрядниками та позаштатними працівниками. SAP Fieldglass дає змогу:

 • обрати постачальника послуг відповідного рівня та кваліфікації,
 • здобути найкращу ціну,
 • провести порівняння між претендентами,
 • узгодити обсяг робіт,
 • забезпечити доступ співробітника до офісу та IT-систем,
 • проконтролювати виконання робіт і дедлайни,
 • закрити документи та доступи.

Водночас зростає ефективність виконання і покращується дотримання термінів проектів.

 

SAP FIELDGLASS ДІЄ ТА ВПЛИВАЄ

20% співробітників компанії SAP є позаштатними. Про це розповіла менеджер з адміністративної діяльності компанії SAP Ukraine Дарина Кожушко, яка наголосила на гнучкості управління віддаленим персоналом.

Наприклад, більшість співробітників провідного фінансового центру SAP у Празі (Чехія) працює віддалено. Втім забезпечує сервіс електронного документообігу та підтримує весь регіон, куди входять Європа та країни Африки.

«Програма охоплює комплекс управління позаштатними працівниками від подачі заявки на пошук кандидата до фінальних виплат агентству та закриття договору. На кожному етапі SAP Fieldglass допомагає спростити процес. Подається лише одна заявка, у якій відображуються вимоги до кандидата. Відразу починається пошук, відповідно до процедур вашої компанії», – акцентувала експерт.

Платформа оптимізує та спрощує процес найму та взаємодії з позаштатним працівником. Фактично виключається фактор людської помилки. Усі нагадування щодо проміжних підсумків і дедлайнів надходять автоматично. Оплата здійснюється через системи ERP.

«Це повний життєвий цикл управління позаштатними працівниками та можливість грати на одному полі з підрядниками – агентством з аутсорсингу або аутстафінгу. Водночас ви маєте змогу керувати всіма категоріями позаштатного персоналу, стандартизувати та спростити процеси управління персоналом», – резюмувала Дарина Кожушко.

 

Експерт з рішень SAP CX та SAP Ariba компанії AGELESS Ігор Лупан продемонстрував наочно можливості рішення з підбору позаштатного персоналу.

 

Senior Product Manager порталу robota.ua Богдан Яцюра показав на прикладі аналітики вакансій і резюме, як іде в роботу онлайн сегмент рітейлу та поступово переводить офісний персонал на віддалену роботу. Більше інформації незабаром у спеціальному блозі на сайті AGELESS.

Отримати презентацію вебінару можна тут.