Вебінари AGELESS: експерти провели панельну дискусію з питань закупівель

26 травня відбувся вебінар – панельна дискусія «Актуальні проблеми в закупівлях. Думка експертів» за участі фахівців із впровадження автоматизованих систем закупівель. Захід провела компанія AGELESS. До трансляції долучилися близько 70 учасників.

Попередній вебінар «Сучасні методи організації інтегрованого процесу закупівель в SAP S/4HANA і бізнес-мережі SAP Ariba» зібрав понад 90 осіб. Висока зацікавленість темою зумовила проведення додаткового онлайн-заходу.

 

ЩО ОБГОВОРЮВАЛИ

 Провідними питаннями панельної дискусії стали:

  • Як вибудувати прозорі та дієві процеси закупівель, успішно об’єднавши бізнес-процеси підприємства, сучасні технології та фахівців, включених у процес.
  • Як впливають глобальні зміни в суспільстві та економіці на ланцюжок поставок.
  • Як організувати закупівлі за допомогою сучасних інструментів та інформаційних технологій.
  • З чого починаються «правильні» закупівлі: з автоматизації чи з опису та налаштування процесів компанії.
  • Які сервіси та інструменти допоможуть вивести закупівлі на якісно новий рівень.

Дискусію провели: 

  • Сергій Довгаленко, фахівець з практичним досвідом впровадження інформаційних систем для закупівель, автор книги «The Technology Procurement Handbook»
  • Марина Трепова, експертка в сфері закупівель. Співзасновниця і СЕО компанії IPSM Procurement & Supply Chain Professional, академічний лідер CIPS в Україні
  • Андрій Полигаєв, експерт з рішень для закупівель, SAP SE

Експерти понад годину обмінювалися думками та відповідали на актуальні запитання модераторки вебінару, менеджера напрямку SAP Ariba AGELESS, Анни Тітаренко й учасників заходу.

 

НА ЧОМУ НАГОЛОШУВАЛИ

Провідною думкою вебінару, до якої експерти неодноразово поверталися, стало усвідомлення, що через виклики останнього часу компаніям треба приділяти більше уваги автоматизації закупівель. Також доцільно надавати перевагу готовим хмарним або коробковим рішенням. Це скорочує час на впровадження, запуск та отримання позитивних результатів.

«У ланцюжках постачань відбулися фундаментальні зміни. Компанії були змушені перенести роботу із офісів – в онлайн простір, що вимагає певних технічних засобів. Компанії, які мали відповідні рішення, використовували електронний документообіг, онлайн-інструменти для взаємодії з постачальниками виявилися більш готовими до такого розвитку подій», – сказав Андрій Полигаєв.

На думку експерта, у підсумку ситуація матиме суттєвий вплив на зміну формату роботи. Попит на рішення з автоматизації бізнесу зростатиме.

Зі свого боку, Марина Трепова наголосила, що компанії, які не приділяли уваги автоматизації бізнесу, стикнулися з великими проблемами. «Неможливість відслідкувати ланцюжок постачань, логістику вантажів сильно вдарила по компаніях, які не мали змоги тримати руку на пульсі та відслідковувати вантажі в режимі реального часу», – зазначила експертка.

На перший план виходять стратегії закупівель і категоризація поставок. Доступ до систем автоматизації допомагає скоріше орієнтуватися, приймати рішення та вносити зміни в разі такої потреби. Це знижує ризики та загальну турбулентність бізнесу.

Стратегічний підхід до впровадження систем автоматизації закупівель підтримує і Сергій Довгаленко. «Бізнес має спочатку сформулювати бізнес-завдання, які має розв’язати автоматизація. Це може бути підвищення ефективності, скорочення видатків або поліпшення функціоналу. Не треба займатися діджиталізацією, тому що це модно», – акцентував експерт.

Також учасники панельної дискусії наголосили, що під час впровадження систем з автоматизації треба дотримуватися вимог інформаційної безпеки, чітко розуміти, які саме рішення потрібні бізнесу.

Також важливо усвідомлювати, що глобальні рішення, хмарні або коробкові, надають більше можливостей, ніж власні розробки, які швидко застарівають і потребують постійних інвестицій. Натомість при роботі з системними рішеннями користувач вносить абонплату та не потребує спеціального штату та бюджету для якісної підтримки.

Це вигідна пропозиція для малого та середнього бізнесу, який часто не має запасу міцності, фінансових подушок і в кризових умовах змушений перебудовувати бізнес-процеси в аварійному порядку.

 

РОЗШИРЕНІ МОЖЛИВОСТІ

У період карантину, який охопив більшість країн світу, компанії-вендори почали пропонувати безкоштовний доступ до рішень і продуктів. Зокрема наразі відкритий доступ до функціоналу SAP Ariba Discovery.

На думку Андрія Полигаєва, це гарна можливість для старту автоматизації бізнес-процесів. Компанія має змогу протестувати систему та прийняти для себе рішення щодо подальшого використання.

Отже, саме зараз команда фахівців компанії AGELESS допоможе організувати процеси комерційних та некомерційних закупівель за допомогою сучасних рішень SAP.